Artykuły prasowe
Ogród Świętej Barbary w centrum Warszawy zostanie zrewitalizowany. Prace już trwają
Znajdujący się na terenie parafii św. Barbary ogród w najbliższych latach otworzy swoje bramy dla mieszkańców i turystów. Będzie to pełne zieleni miejsce spotkań i wypoczynku. Prace już trwają. W planach jest także rewitalizacja obiektów zabytkowych.
Shigeru Ban i architektura zaangażowana w społeczne kryzysy
Architektura powinna realnie odpowiadać na wyzwania, jakie stawia przed nami współczesny świat. Działalność japońskiego architekta Shigeru Bana, który poszukuje narzędzi do walki z problemami uchodźczymi i zmianą klimatu, w pełni reprezentuje to podejście.
Renowacje zabytkowych elewacji w Poznaniu
W ostatnich latach występowały także elewacje, przy których kolor uzyskiwano bezpośrednio w warstwie tynku. Przykładem zastosowania tych dekoracyjnych technik tynkarskich są dwie realizacje elewacji poznańskich pochodzących z różnych epok i całkowicie odmiennych estetycznie...
Architekt Shigeru Ban głównym bohaterem konferencji 28 września w Warszawie
Niezwykła postać w świecie architektury społecznie zaangażowanej, Shigeru Ban, odwiedzi po raz kolejny Polskę, aby opowiedzieć o temacie, który w ostatnich miesiącach stał się nam szczególnie bliski.
Drewno konstrukcyjne na altany, pergole i nie tylko. Co trzeba o nim wiedzieć?
Drewno w domu kojarzy się przede wszystkim z meblami, blatami, podłogami, schodami. Ale przecież od tysiącleci służy ono także jako materiał konstrukcyjny. Na co zwrócić uwagę, by trafnie dobrać drewno do budowy altany, pergoli czy tarasu? Zapytaliśmy o to eksperta.
Skuteczne i eko-logiczne sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej
Pielęgnacja kabiny prysznicowej nie musi być ogromnym wyzwaniem. Smugi, osad czy zacieki to tylko niektóre z problemów, które napotykamy podczas czyszczenia łazienki. Jak zatem skutecznie pozbyć się brudu i osadu z kabiny?
Letnia kuchnia nie tylko na lato
W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się letnie kuchnie, czyli miejsca umożliwiające wspólne gotowanie i spędzanie czasu z najbliższymi na świeżym powietrzu – nie tylko upalnym latem, ale także jesienią! O tym, jak urządzić letnią kuchnię, opowiada ekspertka z firmy SOLGAZ.
Renowacja elewacji dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach z wykorzystaniem systemów Optosan
Dawny Pałac Biskupi w Kielcach jest jedną z najcenniejszych i do dzisiaj najlepiej zachowaną w Polsce oryginalną wczesnobarokową rezydencją pałacową z epoki Wazów.Pałac był przez lata sukcesywnie remontowany, a w tym procesie aktywny udział brała również firma Hufgard.
Jak gotować o 43% taniej? Koszty eksploatacji płyt indukcyjnych vs płyt gazowych
Jakie są koszty eksploatacji kuchenek indukcyjnych, a tych gazowych? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ.
Brodziki strukturalne – luksusowy i bezpieczny pomysł dla Twojej łazienki
Wszystkie komponenty łazienki powinny tworzyć harmonijny obraz. Począwszy od doboru kolorów, a na fakturze każdej części wyposażenia skończywszy.
Ekologia i ekonomia Muraspec
Oprócz doskonałych właściwości użytkowych i estetycznych stosowanie winylowych tapet Muraspec, zwłaszcza w dużych inwestycjach, jest po prostu ekonomiczne. A świadomość, że okładziny wyprodukowane są z poszanowaniem środowiska jest po prostu bezcenna.
Architekci nie boją się kryzysu
7 sierpnia zakończyło się warszawskie Święto Architektury, finisaż wystawy Plany na Przyszłość | LAB., organizowane po raz pierwszy przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Architektura wobec kryzysu – śniadanie prasowe Święta Architektury 2022
Święto Architektury to wyjątkowa okazja do przyjrzenia się wyzwaniom, przed którymi stoją obecnie projektanci. Problemy gospodarcze, zmiany klimatyczne i konflikty zbrojne to tylko kilka z czynników znacząco wpływających na pracę architektów.
Spotkaj się z autorami Archiprzewodnika po Polsce podczas Święta Architektury!
Po świetnie przyjętym Archiprzewodniku po Europie, ten sam duet ekspertów – praktyk i uznany architekt Robert Konieczny oraz dziennikarz i krytyk architektury Tomasz Malkowski – zabiera nas w podróż po polskiej architekturze współczesnej.
Łazienka dla jednej osoby – jak ją urządzić?
Bycie singlem to dla wielu atut, a dla innych okres przejściowy. Z pewnością ten styl życia ma pewne zalety, które warto wykorzystywać. Jednym z największych plusów jest posiadanie przestrzeni na wyłączność. Warto o tym pamiętać podczas aranżacji łazienki.
Jak wyposażyć kuchnię w mieszkaniu na wynajem?
Odpowiednia aranżacja mieszkania na wynajem to jeden z priorytetów dla właścicieli nieruchomości podczas przygotowywania lokalu najemcom. Jak zatem zaaranżować przestrzeń kuchenną? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ, polskiego producenta sprzętów AGD.
Miejska dżungla – czyli jak przenieść ogród na balkon i taras
Jak stworzyć przestrzeń wypełnioną zielenią i to na wyciągnięcie ręki? Na to pytanie odpowiada Monika Jończyk, współwłaścicielka Zarosło.
Jak dobrać okna do nowoczesnego domu
Ekspert z firmy AWILUX, Rafał Buczek, podpowiada, jakie okna pasują do nowoczesnych domów.
Domowe zacisze – przytulna łazienka, w której się odprężysz
Często po trudnym i stresującym dniu marzymy, aby po prostu się zrelaksować i odprężyć. Każdy przecież potrzebuje odskoczni od codzienności, czasu tylko dla siebie i regeneracji. Właśnie dlatego warto zadbać o domowe zacisze, w którym zresetujesz swój organizm.
Warsztaty dla dzieci w ramach wystawy Plany na Przyszłość LAB
Wystawa Plany na Przyszłość cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników architektury. Tegoroczna edycja została zrealizowana pod hasłem „Architektura wobec kryzysu”, a jej organizatorzy postanowili poszerzyć dotąd przyjętą formułę o wątek dialogu: pomiędzy odbiorcą i projektantem.
Wanna czy prysznic?
O historii wanny i prysznica oraz o tym, które rozwiązanie dobrać do naszej łazienki opowiadają ekspertki z wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR.
Luksusowa kuchnia - czyli jaka?
Jak stworzyć wnętrze, w którym podczas przygotowywania śniadań, lunchu czy kolacji stwierdzimy - "tak, to jest luksus"? Na tak postawione pytania odpowiada Kamina Prałat z firmy SOLGAZ.
Ku niebu - .KTW najwyższy budynek na Górnym Śląsku
Niczym szklane pudełka ustawione jedno na drugim, wznoszą się nad miastem budynki .KTW. Ten najwyższy budynek w regionie (133 m) zaprojektowany został przez Medusa Group.
Podsumowanie projektu WODA: W CENTRUM
Dobiegł końca projekt WODA: W CENTRUM, czyli wspólne przedsięwzięcie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, realizowane we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa. Firma Geberit była Partnerem Głównym projektu
Ruszyła wystawa PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ / LAB!
Plany na przyszłość | LAB to nowy rozdział wieloletniej tradycji zainicjowanej ponad ćwierć wieku temu przez Centrum Łowicka. Nowy rozdział, bo od tego roku organizację przejmuje Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Wyszukiwarka:
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy kliknij tu>>>
Ostatnio dodane artykuły:
Jak dobrać okna i drzwi do loftów?
Styl loftowy, który zrodził się w Nowym Jorku w latach 50. XX wieku, to synonim luksusu, prestiżu oraz wyjątkowego designu. Wybór odpowiednich okien i drzwi do loftów podkreśli industrialny charakter przestrzeni, jednocześnie maksymalizując jej funkcjonalność i estetykę.
Materiały budowlane i ich rola w dzisiejszym budownictwie
Budownictwo to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki, której rozwój jest ściśle związany z jakością używanych materiałów budowlanych. Od fundamentów po wykończenia wnętrz, każdy etap budowy domu wymaga odpowiednich produktów, które zapewniają trwałość, komfort oraz estetykę.
Sensory 3D Nowy wymiar ceramiki
Zmysł dotyku to jeden z fundamentów naszego kontaktu z rzeczywistością – dzięki niemu poznajemy faktury czy kształty, które pozostają w naszej pamięci.
Najczęściej czytane artykuły:
Jak dobrać okna i drzwi do loftów?
Styl loftowy, który zrodził się w Nowym Jorku w latach 50. XX wieku, to synonim luksusu, prestiżu oraz wyjątkowego designu. Wybór odpowiednich okien i drzwi do loftów podkreśli industrialny charakter przestrzeni, jednocześnie maksymalizując jej funkcjonalność i estetykę.
Nawer, Konopacka, Zień i Koziara dla Grupy Tubądzin
Na tegorocznym Cersaie Grupa Tubądzin zaprezentowała wyjątkowe kolekcje stworzone przez czterech wybitnych twórców – Łukasza “Nawera” Hebierę, Malwinę Konopacką, Macieja Zienia i Dorotę Koziarę.
Dotknąć doskonałości – Pietra Convessa od Grupy Tubądzin
Potężne żywioły wzbudzają zachwyt i jednocześnie wywołują respekt. Człowiek, próbując pojąć tę nieokiełznaną siłę, często szuka sposobów na jej zrozumienie, choćby w minimalnym stopniu. Kolekcja Pietra Convessa od Grupy Tubądzin jest efektem tych poszukiwań.
Tubądzin meets art w Łazienkach Królewskich
Na przełomie października i listopada w Łazienkach Królewskich oglądać można wystawę plenerową poświęconą projektowi Tubądzin Meets Art, który został zaprezentowany międzynarodowej społeczności podczas tegorocznych targów Cersaie we Włoszech.
Sensory 3D Nowy wymiar ceramiki
Zmysł dotyku to jeden z fundamentów naszego kontaktu z rzeczywistością – dzięki niemu poznajemy faktury czy kształty, które pozostają w naszej pamięci.
Ostatnio dodane wpisy:
Oferta biura architektonicznego Portal. Pełna obsługa inwestycji budowlanych, projekty budowlano-wykonawcze, koncepcje architektoniczne oraz funkcjonalno-przestrzenne, projekty przebudowy, modernizacji i adaptacji, projekty termomodernizacji.