Ekologia i ekonomia Muraspec


Ekologia i ekonomia Muraspec
2022-08-17
Oprócz doskonałych właściwości użytkowych i estetycznych stosowanie winylowych tapet Muraspec, zwłaszcza w dużych inwestycjach, jest po prostu ekonomiczne. A świadomość, że okładziny wyprodukowane są z poszanowaniem środowiska jest po prostu bezcenna. EKOLOGIA. Primum non nocere (po pierwsze nie szkodzić), to jedna z naczelnych zasad w medycynie. To też jedna z podstaw filozofii Muraspec, brytyjskiego producenta tapet, który stara się produkować tak, aby nie szkodzić użytkownikowi swojego produktu ani środowisku naturalnemu. W tym celu od podejmuje szereg działań, które mają temu zapobiegać.
- Dzięki współpracy z BRE Global przeprowadziliśmy analizę cyklu życia naszych produktów, aby zrozumieć, w jaki sposób możemy go poprawić - mówi Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec Polska. - Analiza cyklu życia naszych oklein ściennych, zatwierdzona przez BRE, pozwala klientom z pełnym przekonaniem wybierać nasze produkty. I dodatkowo daje pewność, że okleiny ścienne Muraspec to wybór zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Muraspec, jako pierwszy producent oklein ściennych, którego produkty zostały ocenione przez BRE Global, w 2012 roku uzyskał na wytwarzane przez siebie tapety Deklarację Środowiskową Produktu (EPD). W 2017 roku firma wzmocniła swoje referencje środowiskowe poprzez udział w ogólnobranżowej ocenie cyklu życia, czego efektem jest EPD opublikowane przez IGI
(Światowe Stowarzyszenie Producentów Oklein Ściennych). Klienci firmy Muraspec mogą teraz zdobyć kolejne cenne punkty poprzez włączenie EPD do swoich odpowiedzialnych ekologicznie programów wykończeniowych, takich jak SKA, LEED i BREEAM.
Ale to nie wszystko. Brytyjski producent od lat konsekwentnie redukuje zużycie energii i swój ślad
węglowy: od roku 1999 roku firmie udało się zmniejszyć całkowitą emisję dwutlenku węgla o 58%
i zredukować ilość odpadów w procesie produkcyjnym o 30%. A co najważniejsze, to procesy, które trwają. Jako czynny uczestnik Programu Porozumienia w Sprawie Zmian Klimatu Rządu Wielkiej Brytanii, Muraspec zobowiązuje się do dalszej redukcji zużycia energii i ma szczegółowo rozpisane działania aż do roku 2030 roku.
Co te działania dają klientowi? Przede wszystkim świadomość, że wybiera produkt, który został wyprodukowany z poszanowaniem środowiska. Wszystkie winylowe tapety Muraspec mają w składzie 30% materiału odzyskanego, a materiały akustyczne zawierają minimum 60% przetworzonego PET. Procenty przekładają się na wymierne działania: na przykład do wyprodukowania 1 filcowego panela o wymiarach 1200x2400 mm firma wykorzystuje aż 280 odzyskanych plastikowych butelek, redukując w ten sposób ilość niepotrzebnego plastiku.
Wszystkie proekologiczne działania Muraspec poparte są stosownymi dokumentami i certyfikatami. Każdy zainteresowany może się z nimi zapoznać.

EKONOMIA. Zastosowanie obiektowych tapet i materiałów akustycznych Muraspec daje klientowi również wymierne korzyści ekonomiczne. W określeniu „obiektowe" zawiera się suma cech, dzięki którym użytkownik będzie cieszył się pięknymi, zadbanymi ścianami w swoim obiekcie przez lata. Na przykład szerokość na poziomie 130 cm zagwarantuje ekonomiczną aplikację, wykonanie ze sprasowanego winylu zapewni trwałość, łatwość utrzymania w czystości, odporność na promienie UV, trudnopalność i in. Do tego oczywiście niezbędne atesty, które potwierdzą deklaracje producenta.

Przeczytaj również:


Więcej informacji na temat prośrodowiskowych działań Muraspec można znaleźć w EKOPREZENTACJI, która dostępna jest na www.muraspec.pl/katalogi/muraspecNadesłał:

Synergia PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl