Artykuły prasowe
Aliplast wspiera konkurs architektoniczny NAWW
Aliplast Sp. z o.o., jako jeden z wiodących projektantów i producentów systemów aluminiowych w Polsce i Europie, od lat wspiera inicjatywy i aktywności na rzecz rozwoju twórczości architektonicznej.
Nowe formy światła
Nowoczesne systemy oświetleniowe to rozwiązanie nie tylko stricte funkcjonalne. Dostępne dziś oprawy, listwy i taśmy mają nie tylko oświetlać, ale też zdobić meble i wnętrza. Podkreślać to co w nich najpiękniejsze. Same z siebie przyciągać wzrok i uwagę. Jakie opcje mamy dziś do wyboru?
Produkty akrylowe SANPLAST SA- z Wami od 25 lat!
W 1997 roku SANPLAST SA rozpoczął produkcję produktów akrylowych. Stale zmieniające się wymagania i potrzeby użytkowników pociągnęły za sobą nieprzerwaną ewolucję produktów wyposażenia łazienki w tym także brodzików i wanien. Przez 25 lat technika produkcji, a także styl zmieniły się nie do poznania
Hotel Młyn Jacka – niech świat się kręci!
Położony w malowniczej okolicy hotel Młyn Jacka to miejsce stworzone do wypoczynku. Obiekt przyciąga bogatą ofertą usług SPA i Wellness, ciekawą historią i unikatowym designem. Ekspozycja maszyn młyńskich dodaje miejscu charakteru.
Czy architektura może nie przyczyniać się do katastrofy klimatu
21 kwietnia, w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, odbyła się debata pt. Czy architektura może nie przyczyniać się do katastrofy klimatu? To ostatnie wydarzenie z cyklu towarzyszącego wystawie „Eksperyment. Materiał. Architektura”, japońskiego architekta Kengo Kumy.
Najlepsi w branży o zrównoważonej architekturze
13 maja 2022 r., w ramach Łódź Design Festival, hiszpańska firma Cosentino, zaprasza na panel dyskusyjny „Odpowiedzialna architektura. Projektowanie w myśl zasad zrównoważonego rozwoju”.
Rewitalizacja Stoczni Cesarskiej wkracza w nowy etap
W połowie kwietnia br. do zespołu Stoczni Cesarskiej Development dołączyła Jadwiga Kosińska, przejmując obowiązki Dyrektora Projektu. Wraz z objęciem stanowiska, Jadwiga otwiera nowy etap w realizacji projektu Stoczni Cesarskiej, który będzie skoncentrowany na realizacji nowej zabudowy.
Domowa chromoterapia - czyli przeganiamy szarości
O psychologii barwy jako dziedzinie szeroko wykorzystywanej we wzornictwie oraz o tym, jakie kolory najlepiej wpłyną na nasze samopoczucie opowiada Sylwia Gulewicz-Wysocka, architektka wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR...
Dlaczego warto współpracować z brokerem ubezpieczeniowym?
Większości ludzi zawód brokera kojarzy się z czymś elitarnym, niedostępnym, nieuchwytnym.
Przede wszystkim oszczędzajmy
Odpowiedzialność za środowisko naturalne i bezpieczeństwo przyszłych pokoleń ma ścisły związek z branżą budowlaną.
Debata: Czy architektura może nie przyczyniać się do katastrofy klimatu?
21 kwietnia 2022 roku o godzinie 18.00 zapraszamy na ostatnie wydarzenie z cyklu towarzyszącego wystawie KENGO KUMA. Eksperyment. Materiał. Architektura. Zwieńczeniem będzie debata na temat Architektura a katastrofa klimatu.
Jak zabezpieczyć meble w transporcie?
Jak ważną rolę w zabezpieczaniu mebli pełnią profile opakowaniowe? Do jakich elementów się je stosuje? Na te pytania odpowiada Piotr Jakubczyk, ekspert firmy Thermaflex...
Dębowe deski o różnych szerokościach
Kiedyś była koniecznością wynikająca z potrzeby najbardziej efektywnego wykorzystania dostępnego surowca. Dziś jest to nieszablonowa alternatywa dla rozwiązań, które są nam znane.
Woda w centrum uwagi miasta
11 kwietnia 2022 r., w warszawskiej siedzibie SARP, miała miejsce oficjalna inauguracja programu WODA: W CENTRUM. Wspólnemu przedsięwzięciu WAPW (Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej) oraz OW SARP, realizowanemu we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa, partneruje Geberit.
Znaleźć coś, czego jeszcze nie ma
O cyklu wykładów „WODA: W CENTRUM” firmowanych przez SARP - w którym pełni funkcję Prezesa Oddziału Warszawskiego - oraz subiektywnie o wyzwaniach tegorocznej edycji konkursu KOŁO na projekt łazienki Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie mówi architekt Marta Sękulska-Wrońska.
Trwa nabór do wystawy Plany na przyszłość/LAB dla architektów projektujących w Warszawie
PLANY na przyszłość/ LAB to inicjatywa, która kontynuuje wieloletnią już tradycję „Planów na przyszłość”, wydarzenia cyklicznie organizowanego przez Centrum Kultury Łowicka we współpracy z warszawskim oddziałem SARPu, Miastem Stołecznym Warszawa i wieloma instytucjami kultury.
Taras lub balkon - jak właściwie wykonać hydroizolację pod płytki na dystansach
Balkony lub tarasy to elementy budynku szczególnie narażone na działanie czynników atmosferycznych takich jak promieniowanie UV, deszcz, wiatr, mróz czy różnice temperatur. Czym się kierować wybierając hydroizolację tarasu lub balkonu pod płytki na dystansach? Jak ją wykonać krok po kroku?
Nie chcemy być modni - chcemy być mądrzy
Rozmowa z panem Pawłem Jaskanisem - od 2002 dyrektorem Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, historykiem sztuki, archeologiem, muzealnikiem, specjalistą w zarządzaniu ochroną zabytków i opieką nad nimi, jurorem reprezentującym instytucję - inwestora w 24. edycji konkursu KOŁO.
Jak uszczelnić newralgiczne miejsca w łazience?
W jaki sposób skutecznie i samodzielnie uszczelnić najbardziej newralgiczne miejsca w naszej łazience? Na to pytanie odpowiada Wiktor Loręcki, ekspert z firmy Bostik...
Rozmowy o wodzie i architekturze - spotkanie w ramach 24. edycji konkursu KOŁO
Światowy Dzień Wody, obchodzony 22 marca, stał się pretekstem do spotkania i dyskusji, która zatoczyła szersze kręgi, niż tylko zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi.
BĄDŹ WŁAŚCICIELKĄ POLISY WŁASNEGO MĘŻA! ZABEZPIECZ SWOJĄ EMERYTURĘ!
Bycie kobietą przedsiębiorczą wymaga odpowiedniego planowania swojej finansowej przyszłości
Nie taka Innova-cja straszna – czyli jak przekonaliśmy się do innowacyjnego sprzętu AGD
Czy da się zmienić takie przyzwyczajenia, polegające na ufaniu tylko tradycyjnym sprzętom AGD? Mówi o tym Kamila Prałat, ekspertka polskiego producenta opatentowanych płyt gazowych bez płomieni - firmy SOLGAZ...
Kiedy najczęściej kupujemy sprzęt AGD?
O tym, kiedy najczęściej kupujemy kuchenki, piekarniki i inne urządzenia kuchenne opowiadają przedstawiciele firmy SOLGAZ, polskiego producenta opatentowanych płyt gazowych bez płomieni...
Co zmienił COVID w przestrzeniach biurowych? Komentarz Elżbiety Rotblum, Członkini Zarządu, PLGBC
Komentarz Elżbieta Rotblum, Członkini Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju, Skanska Property Poland
Zachwycający żłobek w Łochowie z oświetleniem Lena Lighting
Anglojęzyczny żłobek w Łochowie zachwyca wnętrzami i spektakularnym oświetleniem. „Zakątek Malucha” wyróżnia się pięknie zaprojektowanymi przestrzeniami i niezwykłymi aranżacjami świetlnymi, które powstały przy użyciu wysoce energooszczędnych systemów oświetleniowych i lamp Lena Lighting.
Wyszukiwarka:
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy kliknij tu>>>
Ostatnio dodane artykuły:
Jak dobrać okna i drzwi do loftów?
Styl loftowy, który zrodził się w Nowym Jorku w latach 50. XX wieku, to synonim luksusu, prestiżu oraz wyjątkowego designu. Wybór odpowiednich okien i drzwi do loftów podkreśli industrialny charakter przestrzeni, jednocześnie maksymalizując jej funkcjonalność i estetykę.
Materiały budowlane i ich rola w dzisiejszym budownictwie
Budownictwo to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki, której rozwój jest ściśle związany z jakością używanych materiałów budowlanych. Od fundamentów po wykończenia wnętrz, każdy etap budowy domu wymaga odpowiednich produktów, które zapewniają trwałość, komfort oraz estetykę.
Sensory 3D Nowy wymiar ceramiki
Zmysł dotyku to jeden z fundamentów naszego kontaktu z rzeczywistością – dzięki niemu poznajemy faktury czy kształty, które pozostają w naszej pamięci.
Najczęściej czytane artykuły:
Jak dobrać okna i drzwi do loftów?
Styl loftowy, który zrodził się w Nowym Jorku w latach 50. XX wieku, to synonim luksusu, prestiżu oraz wyjątkowego designu. Wybór odpowiednich okien i drzwi do loftów podkreśli industrialny charakter przestrzeni, jednocześnie maksymalizując jej funkcjonalność i estetykę.
Nawer, Konopacka, Zień i Koziara dla Grupy Tubądzin
Na tegorocznym Cersaie Grupa Tubądzin zaprezentowała wyjątkowe kolekcje stworzone przez czterech wybitnych twórców – Łukasza “Nawera” Hebierę, Malwinę Konopacką, Macieja Zienia i Dorotę Koziarę.
Dotknąć doskonałości – Pietra Convessa od Grupy Tubądzin
Potężne żywioły wzbudzają zachwyt i jednocześnie wywołują respekt. Człowiek, próbując pojąć tę nieokiełznaną siłę, często szuka sposobów na jej zrozumienie, choćby w minimalnym stopniu. Kolekcja Pietra Convessa od Grupy Tubądzin jest efektem tych poszukiwań.
Tubądzin meets art w Łazienkach Królewskich
Na przełomie października i listopada w Łazienkach Królewskich oglądać można wystawę plenerową poświęconą projektowi Tubądzin Meets Art, który został zaprezentowany międzynarodowej społeczności podczas tegorocznych targów Cersaie we Włoszech.
Sensory 3D Nowy wymiar ceramiki
Zmysł dotyku to jeden z fundamentów naszego kontaktu z rzeczywistością – dzięki niemu poznajemy faktury czy kształty, które pozostają w naszej pamięci.
Ostatnio dodane wpisy:
Oferta biura architektonicznego Portal. Pełna obsługa inwestycji budowlanych, projekty budowlano-wykonawcze, koncepcje architektoniczne oraz funkcjonalno-przestrzenne, projekty przebudowy, modernizacji i adaptacji, projekty termomodernizacji.