Trwałość i elegancja - gresy na elewacji


2024-04-30
Współczesna architektura coraz częściej odwołuje się do innowacyjnych materiałów. Trwałość i estetyka odgrywają tu kluczową rolę.

Elewacje stanowią nie tylko nieodłączny element architektury, ale take wizytówkę kadego budynku, definiujc jego charakter, styl i estetyk. Architekci poszukują materiałów, które nie tylko najlepiej odwzorują ich projekt, ale take spełnią wymagania dotyczce efektywnoci energetycznej i ochrony rodowiska.

Przeczytaj również:

Innowacyjne podejcie do rewitalizacji
Budynki z wielkiej płyty od dawna są charakterystycznym elementem krajobrazu polskich miast. Architekci z KXM Group prezentują innowacyjny projekt "Wielka Płyt(k)a", który pokazuje, jak mona wykorzystać płyty wielkoformatowe Tubdzin w modernizacji istniejcych obiektów, rewolucyjnie zmieniajczarównoichwygld,jak ifunkcjonalność.DueformatygresuToranoGreyiGrandCave White umoliwiają elastyczne tworzenie podziałów na fasadzie, podkrelajc prostą modernistyczną architekturę i nadajc obiektowi nowoczesnego charakteru.

Nowoczesne podejcie do efektywnoci energetycznej
Yulyia Zubar w swoim projekcie “Didova chata” nawizuje do korzeni i tradycji, łączc je z nowoczesnocią i efektywnocią energetyczn. Inspiracją stał się dom dziadka - stanowicy symbol pasywnoci i trwałoci, któremu nadano nowe znaczenie. W projekcie zastosowano hermetyczną izolację oraz wentylowaną fasadę ozdobioną płytkami Tubdzin Industrio.

Połączenie elegancji z funkcjonalnoci
Projekt architektoniczny "Dom w Kiszyniowie" Artura Bordeianu to wyjtkowa rezydencja w sercu Republiki Mołdawii, przyciga uwagę swoim wyjtkowym designem i funkcjonalnociłączc nowoczesność z elegancj. Betonowa konstrukcja na murze z kamienia naturalnego gwarantuje solidność i trwałość budynku, jednoczenie nadajc mu wyrafinowany wygld. Płytki Tubdzin Pietrasanta i Tin, zastosowane na zewntrz domu zapewniają trwałość modernizmu, komfort i design.

Warszawa, 03.04.2024

Nowoczesność w harmonii z histori
Projekt rozbudowy “Hotelu Smolarnia” Adama arczyskiego, połoonego w sercu Puszczy Noteckiej, łączy w sobie nowoczesność z tradycj. Charakterystyczna architektura została zachowana, a nowa "ubrana" bryła, została odwieona poprzez zastosowanie nowoczesnych materiałów takich jak ceramika i szkło. Na wejciu uyto płytek Tubdzin Torano White, co nadaje całej konstrukcji wiey, współczesny wygld wiążąc tradycję z nowoczesnoci.

Innowacyjność w symbiozie z natur
Projekt “Dom do ycia w harmonii” Moniki Kality stanowi nie tylko oazę spokoju, lecz również wspiera harmonijne relacje midzy jego mieszkacami a otaczajcym ich rodowiskiem naturalnym. Został stworzony z pełnym szacunkiem dla przyrody, bdc z nią w symbiozie - to, co jest na zewntrz, wpływa na wntrze, a to, co jest w rodku, oddziałuje na otoczenie - wzajemnie siuzupełniajc. Projekt zakłada stworzenie kompleksu siedmiu wolnostojcych budynków na planie koła, z poszanowaniem istniejcego drzewostanu, aby zminimalizować ingerencję w grunt leny. Kady obiekt ma inny kolor wntrza i elewacji, co dodaje uroku i indywidualnoci całej przestrzeni. Na zewntrz uyto płytek Tubdzin w kształcie heksagonów z kolekcji Cielo e Terra Doroty Koziary, co pozwoliło uzyskać efekt kory drzew, harmonijnie łączc dom z otoczeniem.

Te wyjtkowe projekty zgłoszone do konkursu Tubdzin Design Awards są nie tylko odzwierciedleniem współczesnych trendów architektonicznych, ale take dowodem na to, jak innowacyjne podejcie do materiałów, takich jak gres, moe przekształcić przestrzeń i podnieść estetykę budynków.Nadesłał:

BIG-PICTURE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl