Szkoły inwestują w energooszczędne oświetlenie i systemy inteligentnego sterowania


Szkoły inwestują w energooszczędne oświetlenie i systemy inteligentnego sterowania
2021-12-13
Nowoczesna hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach została oświetlona energooszczędnymi lampami LED od Lena Lighting. Oprawy wyposażono w system inteligentnego sterowania oraz czujniki ruchu, które pozwolą na dostosowanie oświetlenia do bieżących potrzeb.

Administratorzy obiektów użyteczności publicznej coraz częściej inwestują w energooszczędne oświetlenie LED oraz powiązane z nim systemy inteligentnego zarządzania. Jednym z przykładów takich realizacji jest budynek nowej hali sportowej gliwickiego I LO, który wyposażono w energooszczędne, przyjazne dla środowiska lampy Lena Lighting.

Przeczytaj również:

Oświetlenie ledowe daje nie tylko ogromne korzyści związane z oszczędnością energii elektrycznej i zmniejszeniem kosztów eksploatacji. Zapewnia także większy komfort przebywania w pomieszczeniach  przy sztucznym świetle, pozytywnie wpływając na nastrój i koncentrację.  Nowoczesne systemy zarządzania oświetleniem działają w myśl idei Human Centric Lighting, która zakłada, że potrzeby człowieka są stawiane na pierwszym miejscu. System dostosowuje oświetlenie do biorytmu człowieka i pomaga zachować naturalny rytm dobowy, niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Sterowanie natężeniem światła umożliwia także dostosowanie jego poziomu do aktualnie panujących warunków – pory dnia, roku czy ilości naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia. Wszystko to wpływa na komfort użytkowania, zapewniając przy tym dużą oszczędność.

W szkole w Gliwicach energooszczędne oprawy ledowe zamontowano w budynku nowej hali sportowej oraz przynależnych do niej salach dydaktycznych, korytarzach oraz pomieszczeniach gospodarczych. Oświetlono także teren  zewnętrzny.

Nowoczesna hala sportowa, zyskała oświetlenie, którego natężenie zmienia się w zależności od ilości światła dostarczanego z zewnątrz. Zamontowano w niej oprawy QUEST PLUS LED HB ze sterowaniem DALI.

W salach dydaktyczno-wykładowych zastosowano lampy SMART LED EVO i DIONE LED z czujnikami ruchu RCR.

W kompleksie tym świecić będą dedykowane specjalnie do tej inwestycji lampy INDUSTRY IP66 LED, również  z wbudowanym system sterowania DALI, a także lampy: TERRA 2 COMPACT LED EVO i VESPO LED LED, QUEST PLUS LED, NECTRA LITE LED , MIMO LED, TYTAN LED i DOT CSC.

Dzieci spędzają ponad połowę dnia w szkole, w której sztuczne oświetlenie jest podstawowym źródłem światła. Odpowiednio dobrane oprawy mają ogromny wpływ na poprawę koncentracji, efektywności i produktywności. Wysokie parametry świetlne zwiększają nie tylko komfort nauki, ale wpływają również pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie uczniów. Równie ważna jest energooszczędność i odpowiedzialne podejście do ochrony środowiska naturalnego. Cieszymy się, że takie rozwiązania są wykorzystywane przez szkoły. Nowoczesne oświetlenie przynosi wielowymiarowe korzyści – dba o komfort i zdrowie użytkowników, przynosi oszczędności finansowe i pomaga chronić naszą planetę – mówi Łukasz Drewka Dyrektor ds. Inwestycji z Lena Lighting.

__________________________________________________________________________________________

Lena Lighting S.A. - polski producent oświetlenia LED. Oferuje światowej klasy energooszczędne systemy oświetlenia dla przemysłu, budownictwa i inwestycji drogowych. Fabryka Lena Lighting jest wyposażona w najnowocześniejsze linie produkcyjne oraz własne centrum badawcze. Firma zatrudnia 210 osób odpowiedzialnych za projekty, badania, wzornictwo, produkcję i obsługę klienta. Rocznie Lena Lighting produkuje ponad 2 500 000 lamp i wdraża 50 nowych wzorów. Wiele z nich, jak TYTAN LED, QUEST PLUS LED, ASTRA LED, czy UV-C STERILON FLOW to bestsellery na skalę światową. Lena Lighting eksportuje swoje produkty do 70 krajów. Za rozwój marki odpowiadają ludzie, którzy z wielką pasją tworzą produkty słynące z najwyższych parametrów efektywności i energooszczędności. Produkcja i działalność firmy odbywa się w oparciu o kompleksowy system zarządzania środowiskowego ISO 14001.

www.lenalighting.plNadesłał:

Lena Lighting
http://www.lenalighting.pl

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~krys, 2022-01-04 11:31:16

    Dla zainteresowanych tematem nowoczesnych systemów ogrzewania domu polecam pulsarinstalacje.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl