Poszerzamy horyzonty. Najlepsze rozwiązania i innowacje w aluminiowych systemach przesuwnych


Poszerzamy horyzonty. Najlepsze rozwiązania i innowacje w aluminiowych systemach przesuwnych
2019-07-31
Spektakularne przeszklenia, panoramiczne okna – współczesna architektura stawia na zacieranie granic między wnętrzem budynków a światem zewnętrznym. Chcemy swobodnie otwierać nasze domy i mieszkania na otaczającą je przestrzeń, co umożliwiają nam drzwi przesuwne.

Systemy drzwi przesuwnych, które oferuje Reynaers Aluminium, łączą w sobie ponadczasową estetykę i funkcjonalność. Pozwalają tworzyć przeszklone powierzchnie o bardzo dużych rozmiarach. Zamknięte, wydają się składać wyłącznie ze szkła, bo aluminiowe profile konstrukcji są wyjątkowo wąskie. Otwarte – sprawiają, że bariera pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem całkowicie znika, co jest możliwe dzięki szeregowi nowoczesnych rozwiązań, takich jak płaski próg, otwierany narożnik czy rozwiązanie kieszeniowe.

Przeczytaj również:

Rozmiar ma znaczenie

Jak duże mogą być drzwi przesuwne? Systemy CP130, CP155 i Hi-Finity Reynaers Aluminium pozwalają zestawiać ze sobą do ośmiu przeszklonych skrzydeł. Każde ze skrzydeł, w zależności od wybranego systemu może mieć wysokość nawet 3,5 metra (system Hi-Finity). Taki rozmiar możliwy jest w ramach rozwiązań standardowych, ale wśród realizacji Reynaers Aluminium są również projekty indywidualne o większych wymiarach. Przykładem mogą być wysokie na 5,9 m drzwi przesuwne Hi-Finity w rezydencji Las Palmeras w Hiszpanii.

Tak ogromne konstrukcje oznaczają też duży ciężar. Maksymalny ciężar pojedynczych skrzydeł w systemach CP155 i Hi-Finity to odpowiednio: 400 kg i 750 kg. Przy tak dużych przeszkleniach wyjątkowo pomocna staje się opcja automatycznego otwierania za pomocą napędu elektrycznego, dostępna dla obu wymienionych systemów. Drzwi można otwierać za pomocą pilota, przycisku, a w przypadku Hi-Finity sterowanie można również zintegrować z automatyką domową – i sterować drzwiami np. z poziomu smartfonu. To rozwiązanie wpisuje się w zyskującą coraz większą popularność koncepcję inteligentnego budownictwa.

Otwieramy się na świat

Chcemy całkowicie otworzyć przeszkloną przegrodę? Istnieje rozwiązanie, które to umożliwia – to opcja pozwalająca schować wszystkie skrzydła w ścianie. Dzięki rozwiązaniu kieszeniowemu można ukryć nawet do 8 przesuwanych paneli, choć oczywiście ściana musi być wówczas odpowiedniej grubości.

Innym ważnym rozwiązaniem jest otwierany narożnik, w którym przesuwane panele łączą się ze sobą bez żadnego elementu stałego. Efekt jest imponujący, bo po rozsunięciu elementów granica między wnętrzem a zewnętrzem znika całkowicie nie na jednej, a na dwóch ścianach.

Ciekawą opcją jest też narożnik szklany. To element montowany na stałe, a więc nie pozwalający otworzyć wnętrza tak jak narożnik otwierany, ale za to pozbawiony pionowego aluminiowego profilu. Szkło łączy się tutaj ze szkłem – nic nie ogranicza widoku i dostępu światła.

Dodajmy jeszcze jedną kwestię – zerowy próg. Próg zrównany z poziomem podłogi to nie tylko kwestia estetyki, ale również ułatwienie w poruszaniu się pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem, szczególnie ważne dla osób starszych lub o ograniczonej sprawności ruchowej. Zwiększa także bezpieczeństwo – wystarczy pomyśleć o biegających dzieciach…

Wszystkie te rozwiązania dostępne są we flagowych systemach przesuwnych Reynaers Aluminium: Hi-Finity (rozwiązanie kieszeniowe od 2019 r.), CP 155 i CP 130, a także w podnoszono-przesuwnych CP 155-LS i CP 130-LS.

Nieograniczone widoki z Reynaers Aluminium

Więcej przeszklonej powierzchni, mniej widoczne profile – Reynaers Aluminium stale pracuje nad takimi rozwiązaniami. Aluminium pozwala na tworzenie wytrzymałych i jednocześnie wyjątkowo smukłych profili. W systemach CP 130 i CP 155 w zależności od rozwiązania widoczna szerokość ramy wynosi około 50-60 mm, a szerokość profilu skrzydła ok. 100 mm. Ważnym parametrem jest szerokość sekcji środkowej (czyli miejsce, gdzie łączą się dwa skrzydła rozsuwane w przeciwne strony, tzw. rozwiązanie symetryczne) – we wprowadzonym w tym roku wariancie CP 155 Slim Chicane wynosi zaledwie 50 mm.

Jednak jeśli chodzi o smukłe profile, nic nie może konkurować z systemem Hi-Finity – sekcja środkowa może mieć szerokość zaledwie 35 mm, a profil skrzydła – jedynie 8-10 mm. Co najważniejsze, w systemie zastosowano niemal niewidoczną wbudowaną w ściany ramę. Jedyne w pełni widoczne elementy konstrukcji to ultracienkie profile skrzydeł. Było to możliwe dzięki innowacyjnej technologii mocowania szkła do profilu. Efekt – maksymalna ilość światła we wnętrzach, panoramiczny widok na własność i luksusowy design. To nowoczesne i jednocześnie ponadczasowe rozwiązanie, spełnienie wizji architektów i odpowiedź na potrzeby użytkowników.

Gwarancja jakości

Mimo ogromnej powierzchni, przeszklenia konstruowane z zastosowaniem systemów Reynaers Aluminium gwarantują ochronę przed stratą ciepła (CP 155 i Hi-Finity mają certyfikat budownictwa pasywnego Minergie), mają również doskonałe parametry, jeśli chodzi o przepuszczalność powietrza i wodoodporność. Reynaers Aluminium prowadzi specjalistyczne szkolenia z zakresu produkcji i montażu swoich systemów przesuwnych, żeby końcowy użytkownik miał gwarancję jakości wybranego rozwiązania. Osobne certyfikujące szkolenia organizowane są systemów z napędem elektrycznym, sterowanych automatycznie (dla Hi-Finity i CP 155).

REYNAERS ALUMINIUM to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych oraz ogrodów zimowych. Produkty marki są dziś dostępne w przeszło 70 krajach na 5 kontynentach.

Ponad pół wieku doświadczenia, nowinki technologiczne wprowadzane na podstawie wyników ponad 150 badań, a także wykwalifikowana kadra licząca ponad 2200 pracowników, pozwalają firmie tworzyć produkty gwarantujące najlepszą jakość i funkcjonalność połączoną z estetyką i niebanalnym designem.Nadesłał:

Martyna Dróżdż

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl