Podróż w czasie


2024-06-26
Styl retro w aranżacji wnętrz to podróż w czasie i zanurzenie się w estetyce minionych dekad. Grupa Tubądzin posiada w swojej ofercie kolekcje inspirowane tym stylem, które w doskonały sposób łączą klasyczne formy z nowoczesnym designem.

Styl retro to eklektyczna mieszanka  elementów z przeszłości, czerpiąca inspiracje z różnych dekad XX wieku. Powstał z tęsknoty za minionymi czasami i fascynacji unikalnym wzornictwem połowy ubiegłego wieku. W latach 50., 60. i 70. projektanci eksperymentowali z nowymi materiałami i technologiami, tworząc niezwykle kreatywne i innowacyjne formy. Po okresie dominacji minimalistycznych i nowoczesnych trendów, w latach 90. XX wieku nastąpił powrót mody na retro, jako wyraz hołdu dla klasycznego designu. Styl retro łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, tworząc wnętrza pełne ciepła i charakteru. Odważna kolorystyka jest kontrastowa, z odcieniami pomarańczowego, żółtego, zielonego, czerwonego i niebieskiego, co w połączeniu z geometrycznymi wzorami dodaje wnętrzom energii. Grupa Tubądzin w swoich kolekcjach łączy retro z nowoczesnymi elementami, tworząc aranżacje o wyjątkowym stylu i charakterze.

Przeczytaj również:

 

Kolorowe ekspresje

Kolekcja Macchia jest esencją włoskiego smaku i stylu. Przyciąga uwagę ciekawą formą i kolorystyką, wprowadzając do wnętrza element świeżości. To nowe wyobrażenie o wzornictwie z lat 80., inspirowane nową odsłoną słynnego lastryko. Kolekcja Macchia, przyciąga wzrok kunsztownym wykończeniem. Kamienny wzór jest bardzo naturalny w swej fakturze, a jednocześnie intrygujący. Gładko wypolerowana powierzchnia kamyków świetliście wycina się z głębokiego matu. Odmiany Blue i Graphite mają mocniejszy charakter, uzyskany przez większy kontrast pomiędzy kawałkami kamienia, a matowym podłożem. Warianty Beige i Grey są delikatniejsze. Kolory bazowe są tu bardziej stonowane, a kawałki minerałów wtapiają się w tło, przez co płytki są bardziej jednorodne.

 

Lekkość stylu

Kolekcja Tissue od Grupy Tubądzin prezentuję delikatność i lekkość stylu retro. Organiczne, miękkie i opływowe formy na płytkach łazienkowych stają się coraz bardziej popularnym trendem w projektowaniu wnętrz. Nawiązują do natury, przywołując uczucie harmonii i relaksu w przestrzeni. Tissue czerpie inspirację z lat 60., z ich charakterystyczną lekkością i odważną stylistyką. W tamtych czasach, rock'n'roll rozbrzmiewał w domach, a świat mody i sztuki był zdominowany przez nurt Optical Art. Przeniesienie tego stylu, z jego geometrycznymi kształtami i fraktalami, do nowoczesnych wnętrz wymaga umiejętnego połączenia klasyki z modernizmem. Urokliwy trawertyn o ciepłych odcieniach beżu działa uspokajająco i relaksująco na zmysły. W zestawieniu z elegancką butelkową zielenią oraz złocistymi akcentami, cała aranżacja nabiera wyrazistości i charakteru.

 

Industrialne spojrzenie

Kolekcja Curio opiera się na zestawieniu industrialnej stylistyki z tradycyjnym rzemiosłem, odkrywając retro na nowo. Inspirowana modernistycznymi, prostokątnymi cegiełkami kojarzącymi się z kultową estetyką podziemnych stacji nowojorskiego metra, Curio łączy dwa pozornie wykluczające się style. Industrialny charakter kolekcji idzie w parze z tradycyjnym iberyjskim rzemiosłem. Technika pokrywania szkliwem i wypalania sprawia, że każda płytka jest subtelnie inna i wyjątkowa. Niesie ze sobą element śladu twórcy i kojarzy się z upływem czasu. To propozycja, która mieni się wieloma odcieniami – delikatny beż oraz mineralne barwy zieleni i niebieskiego dają poczucie ukojenia i zapewniają zastrzyk pozytywnej energii.

 

Styl retro w aranżacji wnętrz to wyjątkowa podróż do przeszłości, która pozwala ożywić wspomnienia i estetykę minionych dekad. Grupa Tubądzin, poprzez swoje kolekcje, doskonale łączy ducha retro z nowoczesnymi akcentami. Kolekcje Funky, Tissue i Curio to świetne przykłady, jak można połączyć nostalgię z nowoczesnością, tworząc wnętrza pełne charakteru i wyjątkowego stylu.Nadesłał:

BIG-PICTURE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl