Nie olewamy miasta – debata w ramach OSSA 2015 BYDGOSZCZ


2015-10-16
W dniach 18-25 października 2015 r. Bydgoszcz zamieni się w miasto pełne pasjonatów architektury. Odbędą się tu XIX Warsztaty Architektoniczne BYDGOSSA 2015, organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury.

OSSA jest ważnym, stałym wydarzeniem w kalendarzu studentów architektury. Coroczne warsztaty przyciągają uwagę świata architektury i techniki, a coraz częściej również sztuki. Przez tydzień ponad 100 studentów z kraju i zza granicy, prowadzonych przez doświadczonych architektów z Polski              i całego świata, poruszy problemy architektoniczne i urbanistyczne Bydgoszczy oraz innych polskich miast.

ECHO
Tematem tegorocznego spotkania studentów jest ECHO. Jak mówią organizatorzy: Echo buduje przestrzeń miasta i wykracza poza wrażenia słuchowe. Odbija się pomiędzy secesyjnymi kamienicami, modernistycznymi willami, kieruje się ku wodzie, która tworzy strukturę Bydgoszczy. BydgOSSA 2015 ma stać się wyraźnym impulsem dźwiękowym, który odbije się w przestrzeni publicznej Bydgoszczy      i świadomości mieszkańców oraz studentów architektury z całej Polski.

Przeczytaj również:

NIE OLEWAMY MIASTA              
Echem powinna odbić się również debata organizowana przez inicjatywę „Nie olewamy miasta”, która narodziła się podczas tegorocznej edycji konkursu KOŁO na Projekt Łazienki. 20 października     o 19.30 w Siedzibie Stowarzyszenia Artystycznego MÓZG, przy ul. Gdańskiej 10 w Bydgoszczy stanie manifest inicjatywy „Nie olewamy miasta”, a uczestnicy debaty poddadzą dyskusji kondycję polskich miast. Punktem wyjścia debaty będzie siła oddziaływania małych form urbanistyczno-architektonicznych. Debata ma zwrócić uwagę nie tylko architektów i osób zaangażowanych,
ale przede wszystkim mieszkańców, na kwestię przestrzeni miejskiej, jej architektury oraz istotności oddolnych inicjatyw. Inicjatorzy chcą pokazać, że wszyscy, dla których losy i rozwój miast – ich wygląd, architektura, a także stan czystości, są ważne, mogą zmieniać przestrzeń miasta, czyniąc ją bardziej przyjazną, komfortową i estetyczną.

W debacie głos zabiorą: Hubert Trammer (architekt, krytyk architektury, wykładowca na Politechnice Lubelskiej), Hugon Kowalski (architekt, właściciel pracowni architektonicznej UGO Architecture), Grzegorz Pronobis (architekt, właściciel PRONOBIS STUDIO, członek Izby Architektów), a także Izabela Hubala i Olga Piwowarska (kulturoznawczynie, projektantki wnętrz oraz pierwsze wnętrzarskie YouTuberki w Polsce – kanał Lovely Place TV. Nie zabraknie także głosu miasta –
Urząd Miasta w Bydgoszczy reprezentować będzie Marek Iwiński (Plastyk Miejski),
a Urząd Miasta w Toruniu, Adam Popielewski (Architekt Miasta Torunia).

Debacie „Nie olewamy miasta” towarzyszyła będzie wystawa prac nagrodzonych w Konkursie KOŁO na Projekt Łazienki 2015 r. To właśnie konkurs KOŁO był impulsem do postania inicjatywy
„Nie olewamy miasta”, która angażuje miejskich aktywistów, architektów i projektantów, tworząc społeczność „KOŁO kultury miejskiej”.

O firmie KOŁO:

Od ponad 50 lat  KOŁO jest wiodącym na rynku producentem i dystrybutorem wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. Od lutego 2015r. jest również częścią Grupy Geberit – europejskiego lidera technologii sanitarnych.  W ofercie firmy znajdują się najwyższej jakości wyroby marki KOŁO, Keramag i Keramag Design, takie jak: ceramika i meble łazienkowe, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe oraz systemy instalacyjne.



Nadesłał:

Sanitec Kolo Sp. z o.o.
http://

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl