Kubaturowe oblicze pracowni Tremend


Kubaturowe oblicze pracowni Tremend
2022-01-26
Wizytówką pracowni Tremend są niewątpliwie projekty wnętrz obiektów użyteczności publicznej. Współpraca z najbardziej prestiżowymi markami hoteli, zdobyte międzynarodowe nagrody i wyróżnienia plasują ją w gronie najbardziej kreatywnych i rozpoznawalnych biur architektonicznych w kraju.

 Projektowanie wnętrz to jedynie połowa działalności Tremend, druga - równie spektakularna, jest związana z architekturą kubaturową budynków. Ze względu na umowy z inwestorami nie zawsze można się nimi chwalić przed zakończeniem realizacji, dlatego często zostają w tajemnicy przed mediami.

Przeczytaj również:

Możemy jednak uchylić rąbka tajemnicy i pokazać wybrane projekty architektoniczne, które tak jak wnętrza, są projektowane przez Tremend z uwzględnieniem aspektów ekologicznych oraz z szacunkiem do tradycji, kultury i lokalizacji, w której powstaną.

Metropolitalny dworzec autobusowy w Lublinie

W okolicy dworca kolejowego w Lublinie powstaje dworzec autobusowy, którego projekt przewiduje budowę przystanków dla komunikacji miejskiej i regionalnej, parking podziemny, strefę zieloną oraz deptak. Inspirowany naturą i roślinnością projekt zyskał uznanie jury World Building of the Year, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w świecie architektury.

Projektowo uwagę przykuwają potężne wsporniki podtrzymujące dach, przywodzące na myśl winorośl lub pnącza rosnące w lasach tropikalnych. Ich ażurowa konstrukcja jest bardzo solidna, a jej nawiązanie do świata roślinnego sprawia, że wydaje się lekka, nadając całości subtelnego charakteru. Powstająca inwestycja to nie tylko autorski i stylowy design. Podstawową funkcją budynku wraz z otaczającą go infrastrukturą będzie optymalizowanie ruchu autokarów, samochodów i pieszych oraz zapewnienie komfortu wszystkim podróżnym.



Nadesłał:

OKK!

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl