Kärcher wyczyścił dziedziniec Katedry w Helsinkach


2023-08-28
Ma ponad 170 lat i jest najsłynniejszym zabytkiem stolicy Finlandii: Katedra w Helsinkach. Firma Kärcher w ramach sponsoringu kulturalnego bezpłatnie wyczyściła dziedziniec i schody otaczające katedrę.

– Cieszę się, że możemy przyczynić się do utrzymania czystości na tak znanym i popularnym placu w naszej stolicy – zapewnia Pekka Kuusela, dyrektor zarządzający Kärcher Finlandia.

Zespół składający się z 10 pracowników firmy Kärcher wykorzystał różne metody czyszczenia, dzięki czemu efekty pracy były natychmiast widoczne. Do zbierania zanieczyszczeń, takich jak papier lub niedopałki papierosów, używano dwóch zamiatarek, natomiast większą zamiatarkę miejską wykorzystywano na otwartych przestrzeniach. Aby usunąć pozostały brud użyto zasilanego bateryjnie odkurzacza, przeznaczonego zarówno do pracy na mokro, jak i sucho.

Do czyszczenia granitu i kostki brukowej używano urządzeń wysokociśnieniowych
z funkcją podgrzewania wody. Dzięki gorącej wodzie, o temperaturze około 80 stopni Celsjusza, zabrudzenia były na początku zmiękczane, co pozwalało na osiągnięcie lepszych efektów czyszczenia przy mniejszym ciśnieniu roboczym. Wykorzystanie tej metody jest szczególnie istotne podczas czyszczenia delikatnych i zabytkowych powierzchni.

Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie Kärcher za wsparcie i wyczyszczenie tak ważnego na mapie Helsinek miejsca. Szczególnie istotne jest dla nas utrzymanie tej przestrzeni w formie, która zachęca spacerowiczów i turystów do spędzania czasu w centralnej części stolicy. Zadbane otoczenie znacząco się do tego przyczynia – mówi Petri Oittinen, pastor w helsińskiej katedrze.

O katedrze w Helsinkach

Katedra w Helsinkach, zaprojektowana przez niemieckiego architekta Carla Ludwiga Engela, znajduje się w centrum stolicy Finlandii, bezpośrednio nad Zatoką Fińską. Stanowi także centrum Placu Senackiego. Każdego roku odwiedza ją ponad 350 tysięcy turystów. Jej dziedziniec i schody prowadzące do katedry są co roku miejscem wielu wydarzeń organizowanych dla mieszkańców oraz turystów, w tym obchodów Dnia Majowego, parady Helsinki Pride, biegu o północy we wrześniu i jarmarku bożonarodzeniowego.

O mecenacie kulturalnym Kärcher Producent sprzętu czyszczącego Kärcher wyczyścił ponad 160 zabytków na całym świecie od 1980 roku w ramach swojego programu sponsoringu kulturalnego. Należą do nich kolumnady Placu Świętego Piotra w Rzymie, posąg Chrystusa w Rio de Janeiro, ponad 3300-letni obelisk na Place de la Concorde w Paryżu i głowy prezydentów na Mount Rushmore, a także park Vigeland w Oslo i Avicii Arena w Sztokholmie.Nadesłał:

KatarzynaIwan

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl