Jaga - grzejniki dekoracyjne w wersji eko


Jaga - grzejniki dekoracyjne w wersji eko
2016-03-04
Nie jest sztuką wyprodukować grzejnik dekoracyjny. Sztuką jest wyprodukować taki grzejnik dekoracyjny, który będzie miał dużą wydajność, będzie budził emocje i jak najmniej będzie ingerował w środowisko. Ekodesign to przyszłość, która w Jadze jest teraźniejszością. Jaga od początku swego istnienia konsekwentnie realizuje filozofię produkcji, która ma jak najmniej oddziaływać na środowisko. Główną rolę odgrywają w niej trzy składniki: optymalizacja procesu produkcyjnego, rozsądna gospodarka materiałami oraz recykling zużytego produktu. Produkcja grzejników Jaga dostosowana jest do założeń prośrodowiskowej filozofii Cradle-to-Cradle, a efekty proekologicznych działań firmy są wymierne dla planety. Grzejniki Jaga Low- H2O mają najniższe wskaźniki LCA (Life Cycle Assessment), co świadczy o ich korzystnym profilu środowiskowym. Z kolei grzejniki dekoracyjne projektowane są tak, aby do ich produkcji zużywać jak najmniej materiałów, uzyskując jak najbardziej efektywne urządzenia, które po zakończeniu swojego okresu użytkowania mogą zostać w łatwy sposób ponownie przetworzone. Przykładem takiego produktu jest Iguana Plus - kolekcja grzejników dekoracyjnych o mocy zwiększonej o blisko 40% (w porównaniu do modeli nieoznaczonych plusem). Co ważne, tak wysoki wzrost wydajności cieplnej grzejników Iguana Plus uzyskany został przy minimalnym 5% zwiększeniu ilość materiału użytego do produkcji. Dzięki temu grzejniki te są nie tylko wydajniejsze, ale też ekologiczne (praktycznie nie zwiększa się ilość materiału do recyklingu).
Nurt ekodesignu reprezentuje również seria Vertiga - najbardziej wydajne grzejniki dekoracyjne na rynku, w której wykorzystano też nowy ekologiczny materiał kirei na bazie soi (model Vertiga Kirei). Wysoka wydajność jest efektem połączenia oszczędnej technologii małej pojemności wodnej (Low H2O) oraz systemu Dynamic Boost Effect (DBE) dynamicznie zwiększającego wydajność grzejników. Oba rozwiązania dotychczas zarezerwowane były przez Jagę dla modeli ściennych i kanałowych, więc zastosowanie ich w grzejniku dekoracyjnym jest przełomową decyzją. Decyzją, dzięki której również grzejniki dekoracyjne mogą być nie tylko piękne, ale też wydajne i oszczędne.
W gronie ekogrzejników świetnie odnajdzie się także artystyczny Heatwane wykonany z betonu oraz model Geo z frontem wykonanym z naturalnego kamienia. W obu tych przypadkach ekodesign reprezentowany jest nie tylko przez naturalne materiały, ale też inspirację przyrodą.
Wbrew globalnej tendencji skracania żywotności produktów i urządzeń grzejniki Jaga mają jak najdłużej służyć swoim użytkownikom. Stąd też gwarancja na wymienniki ciepła wynosi aż 30 lat.
Również poprodukcyjne działania Jaga naturalnie związane są z ekologią - firma aktywnie angażuje się w ogólnoświatowe akcje takie jak Uchronia, Burning Man czy Viking Festival, które mają na celu zwrócić uwagę na potrzeby ochrony środowiska. Poza tym, 90% odpadów z produkcji firma wykorzystuje do budowy modułowych stoisk ekspozycyjnych, salonów wystawowych itp. Wszystkich tych rzeczy nie robi dla rozgłosu, a w imię przekonania, że my tylko pożyczamy świat od swoich dzieci, więc powinniśmy go oddać w stanie lepszym lub jak najmniej zmienionym.

Po więcej inspiracji marką Jaga zapraszamy na stronę internetową www.jaga.com.pl



Nadesłał:

Synergia PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl