Ciepło w aranżacji wnętrz – recepta na przytulne i przyjazne pomieszczenie


2018-12-21
Zbliżają się Święta i nawet najwięksi fani nowoczesnych wnętrz mają ochotę zaszyć się w fotelu przy choince. To właśnie świąteczne dekoracje kreują klimat, który utożsamiamy z poczuciem komfortu. Pfleiderer podpowiada jak stworzyć przestrzeń, która pomoże nam się zrelaksować przez cały rok.

 

Przeczytaj również:

 

„Otul” się naturą 

 

Archetypem ciepła we wnętrzu jest drewno. Budzi wrażenie obcowania z naturą. Wyjątkowo przytulną atmosferę tworzą produkty odwzorowujące fakturę drzew rodzimych gatunków, w szczególności takich jak dąb, jesion, wiąz oraz sosna. Kluczowe jest jednak jasne, ciepłe wybarwienie – począwszy od słomkowego i złocistego, aż po nasycone, ciemniejsze odcienie miodowe, karmelowe i jasnego brązu. Dobrym odniesieniem jest świat wzorniczy Pfleiderer Summertime, który już przez samą nazwę kojarzy się z przyjemną aurą. To grupa słonecznych drewnianych dekorów, m.in. Dąb Lancelot, Sosna Fano Naturalna oraz Wiąz Salisbury. 

 

Renesans tekstyliów 

 

 Tekstylia przeżywają swój renesans  komentuje Agnieszka FrąckowiakPR Manager z firmy Pfleiderer. I dodaje:  Coraz częściej stają się nie tylko uzupełnieniem aranżacji, ale centralnym punktem wystroju  od ręcznie uplecionych dywanów czy kilimów, po miękkie tapicerki, przez pledy i dekoracyjne poduszki, a nawet owcze skóry. Pfleiderer zachęca do wykorzystania inspiracji tekstylnych również w projektowaniu wyposażenia wnętrz i mebli. Spotykamy się coraz częściej z odważnymi projektami, gdzie dekory tekstylne występują nawet na blatach kuchennych. Wybór wzorów w ofercie producenta jest bardzo szeroki – to m.in. surowe tkaniny lniane, płótno, jodełka (np. Suit Jasnoszary), a także wełniana pepitka. Warto również zwrócić uwagę na interesujący dekor łączący usłojenie drewna z teksturą tkaniny: Texwood, dostępny w kilku wariantach kolorystycznych W tym przypadku, świat inspiracji jest nieograniczony. Płytę o dekorze odwzorowującym tkany materiał można wykorzystać w różnego rodzaju zabudowach lub jako akcent w meblach modułowych. To ciekawy pomysł np. na wezgłowie łóżka, jeżeli nie chcemy, ze względów estetycznch bądź praktycznych, aby było ono tapicerowane  podpowiada Grzegorz Woźniak, Trener Produktowy Pfleiderer. 

 

Od ziemi po niebo – jakie kolory nas ocieplą? 

 

klimatycznym wnętrzu istotnjest odpowiednia paleta barw. Najlepiej sprawdzą się m.in. ciepła pudrowa biel, ale także wszelkiego rodzaju barwy ziemi  od piaskowego beżu przez odcienie zieleni, aż po oranż i naturalną terakotę. Przytulności nada także niezwykle modna musztardowa żółć. Odcienie, które są w stanie stworzyć nastrój ciepła występują także w palecie niebieskiego  to np. turkus czy bardziej słoneczny, nasycony błękit 

 

Zimne w dotyku, ciepłe w odbiorze 

 

Warto wspomnieć także o powierzchniach, których intuicyjnie nie łączymy z ciepłem, jeśli nie zostaną odpowiednio zastosowaneDo takich materiałów, idealnych do wykorzystania np.  jako wykończenie blatów, należą niektóre rodzaje kamienia, np. chropowaty piaskowiec, a także ceramika. Pierwsze skrzypce grają tutaj kolory, jak np. beż lub rudawe zabarwienie cegły, ale także odpowiednia struktura. W przytulnym wnętrzu doskonale sprawdzą się faktury matowe i ziarniste.

Nadesłał:

HKStrategiesPL

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl