Alternatywa dla tradycyjnego marmuru – powierzchnie Noble Collection 2016
Marmur należy do najszlachetniejszych materiałów wykończeniowych. Zastosowany we wnętrzu podnosi prestiż aranżacji. Dla wszystkich, którzy nie chcą rezygnować z estetyki naturalnego kamienia, powstały konglomeraty linii Noble Collection 2016 Technistone.
Marmur należy do ekskluzywnych kamieni, które doskonale wpasowują się w każdą sytuację projektową, wprowadzając do aranżacji wiele kunsztownego szyku. Materiał ten pomimo niezaprzeczalnych walorów estetycznych, posiada jednak znacznie gorsze wartości użytkowe. Kamień ten jest kruchy, porowaty, podatny przebarwienia, co więcej, jest ciężki i zimny w dotyku, a także wymaga regularnego czyszczenia i konserwowania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy pragną wykończyć swoje wnętrza materiałem o szlachetnym wyglądzie oraz doskonałych parametrach technicznych, firma Technistone stworzyła linię Noble Collection – gamę konglomeratów kwarcytowych, odzwierciedlających autentyczny rysunek marmuru oraz posiadających o wiele lepsze parametry techniczne niż ich naturalne odpowiedniki.
Zainspirowani naturą
Istnieje wiele odmian marmuru, różniących się między sobą wybarwieniem, rysunkiem oraz stopniem użylenia. Pragnąc dostarczyć użytkownikom materiał zaawansowany technologicznie, posiadający jednak ponadczasowy, klasyczny wzór, firma Technistone stworzyła linię Noble Collection, w której konkretne materiały mają swoje odpowiedniki w naturze.
Athos Brown – materiał o głębokiej, ciepłej, czekoladowo-brązowej barwie został zainspirowany hiszpańskim kamieniem Emperador Brown, wydobywanym głownie w okolicach Murcji i Walencji. Ciemny kolor, drobne ziarno oraz nieregularne żyły to podstawowe cechy tego kamienia, który dzięki niepowtarzalnemu rysunkowi posiada bardzo wielu zwolenników. Kolejną propozycję Technistone z kolekcji Noble stanowi slab Desiree Grey, nawiązujący do importowanego z Włoch marmuru Bardiglio. Materiał ten wyróżnia się biało-szarą kolorystyką oraz gładką, matową powierzchnią. W odróżnieniu od klasycznych marmurów, nie posiada charakterystycznych użyleń, a jego chłodna tonacja sprawia, że idealnie wpasuje się w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, uzupełniane materiałami takimi jak beton, metal czy szkło. Noble Imperial Grey natomiast przywodzi na myśl brazylijski granit Matrix o szaro-grafitowym wybarwieniu oraz ciekawej, nieregularnej fakturze. Inspiracją dla stworzenia kolejnej powierzchni Technistone – powierzchni Olympos Mist, był biały onyks – kamień półszlachetny o jasnej, perłowej, nieco opalizującej barwie. Materiał ten ze względu na subtelny wzór i delikatne wybarwienie prezentuje się niezwykle lekko i gustownie. Kolejną, propozycję stanowi slab Brilliant Grey, będący odpowiednikiem Basaltiny, czyli skały wulkanicznej o przepięknej, ciemnoszarej barwie, wydobywanej na terenie Włoch.
Kamienne inspiracje
Marmur posiada niezaprzeczalne walory estetyczne, jednak jego użytkowanie może wiązać się z pewnymi niedogodnościami, wynikającymi z naturalnej budowy tego surowca. Jest to wyjątkowy materiał, o którego trzeba także wyjątkowo dbać. Podstawą jest regularna, dokładna impregnacja, czyli pokrycie powierzchni warstwą substancji ochronnej. Marmur jest skałą bardzo porowatą, dlatego należy mieć świadomość, że nawet po zabezpieczeniu może być podatny na działanie kwasów, tłuszczów oraz innych substancji barwiących. Warto wspomnieć także, że niektóre impregnaty mogą zmieniać kolor surowca. Dodatkowo po jakimś czasie marmur pokrywa się patyną, co nie dla każdego posiada wartość estetyczną. Marmur, ze względu na cenę, nie jest też rozwiązaniem dostępnym dla wszystkich.
- Alternatywą dla klasycznych marmurów są powierzchnie z konglomeratu kwarcytowego. Ich wygląd odzwierciedla rysunek marmuru, jednak parametry techniczne daleko przewyższają właściwości naturalnego kamienia. W przeciwieństwie do marmuru, konglomerat nie posiada porów, dzięki czemu nie wchłania wody, nie plami się, a także wyróżnia się stałością koloru. Nieporowatość wiąże się też z higienicznością – na powierzchni konglomeratów nie rozwijają się bakterie, przez co pozostaje ona antyseptyczna. Dodatkowo konglomerat charakteryzuje się podwyższoną odpornością na zniszczenia, jest dużo lżejszy niż tradycyjny kamień, nie wymaga częstej konserwacji, a także można go docinać do dowolnego rozmiaru. Ze względu na niską wagę można z powodzeniem stosować go jako materiał na blaty bez obawy o wytrzymałość konstrukcji mebli kuchennych. Dodatkowo bardzo istotny jest fakt, że konglomerat – w odróżnieniu np. od ceramiki, jest barwiony w masie co oznacza, że wzory występują w całym przekroju materiału, a nie jest to tylko nadruk – wyjaśnia Krzysztof Piotrowski, przedstawiciel na Polskę firmy Technistone.
Konglomeraty kwarcowe z serii Noble Collection do alternatywa dla wszystkich, którzy pragną cieszyć się szlachetnym rysunkiem marmuru oraz doskonałymi parametrami technicznymi za przystępną cenę.
Informacje o firmie:
TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.
Nadesłał:
E.C.H.O. Communications
|