Jodełka na salonach- z miłości do piękna i elegancji
Podłoga ułożona we wzór jodełki nie tylko wróciła do łask, ale i stanowi podstawę wielu projektów wnętrz. Architekci oraz miłośnicy pięknych aranżacji pokochali ją za to, że nigdy nie wychodzi z mody i choć kojarzy się z klasyką, tak naprawdę nie narzuca stylu i pozostawia dużo swobody aranżacyjnej.
Odświeżony look tradycyjnego parkietu tak bardzo przypadł do gustu użytkownikom, że coraz częściej można spotkać to rozwiązanie we współczesnych projektach wnętrz. Podłogi typu jodełka z powodzeniem stosuje się w klasycznych aranżacjach, podkreślając ich szlachetność, a także w tych, którym przyświeca idea nowoczesności, akcentując ich dobry styl i wyrafinowany design. W tym sezonie niezwykle modne jest także stosowanie wzoru jodełki na ścianach w formie stylowych dekorów. W ofercie Kaczkan znajdują się dębowe klepki parkietowe przycięte pod kątami 22,5o i 45o, tworzące ponadczasowe wzory jodełki francuskiej i węgierskiej. Produkty dostępne są w szerokiej gamie wykończeń oraz można je układać zarówno na podłogach, jak i ścianach.
Jodełka na podłodze i ścianie – gorący trend
Wzór jodełki kojarzy się z klasyką, elegancją i wyszukanym gustem. Wbrew pozorom, podłoga składająca się z klepek przyciętych pod kątem 22,5o lub 45o podoba się nie tylko amatorom klasycznych aranżacji, ale także zwolennikom niestandardowych rozwiązań. Z jednej strony ponadczasowa forma, a z drugiej zróżnicowane możliwości wykończenia desek sprawiają, że podłogi tego typu stanowią obecnie jeden z najgorętszych trendów w zakresie wykańczania wnętrz. Zarówno jodełka francuska, jak i węgierska stanowią wyjątkowe tło dla stylizacji skandynawskich, industrialnych, glamour i wielu innych, wprowadzając do wnętrza wyraz piękna i elegancji oraz przełamując ich nowoczesny wymiar. Wzór jodełki swoje zastosowanie od lat znajduje na podłogach, ale od niedawna za prawdziwy hit aranżacyjny uważa się wykorzystanie go także na ścianach. To nowy sposób na podniesienie walorów estetycznych przestrzeni oraz pokazanie wielowymiarowości tego kojarzącego się z klasyką wzoru. Bardzo atrakcyjny efekt aranżacyjny można osiągnąć układając wzór jodełki na podłodze oraz na fragmencie ściany. Tym sposobem wnętrze nabiera oryginalnego i wyszukanego charakteru, idealnie wpisującego się najważniejsze światowe trendy.
Kwintesencja elegancji i współczesnego designu
Klepki parkietowe od Kaczkan produkowane są z dębu szypułkowego z warmińsko-mazurskich lasów. Składają się one z dwóch warstw drewna połączonych ze sobą klejem. Szlachetna warstwa wierzchnia stanowi fryz z dowolnego gatunku drewna o grubości 4-6 mm, natomiast warstwę dolną może tworzyć podkład liściasty lub iglasty. Jodełka Kaczkan oprócz innowacyjnej technologii wykonania, posiada szeroką gamę wykończeń, począwszy od olejowania lub lakierowania w naturalnym kolorze drewna, po różnorodne barwy, które znajdują się w standardowej ofercie firmy, tj. Colours of the World - kolorowe lakiery UV oraz Colours of the Nature i Beauty of Country - kolorowe oleje naturalne. Klepki mogą być dodatkowo fazowane i strukturyzowane, co podkreśla naturalną linię słojów. We wnętrzach, którym przyświeca nowoczesna idea projektowa, szczególnie dobrze zaprezentują się klepki w naturalnym kolorze drewna oraz te utrzymane w ciemnych, głębokich odcieniach. Takie podłogi to kwintesencja elegancji i współczesnego designu. Wzór jodełki zastosowany na podłodze lub ścianie doskonale współgra w tym sezonie z fakturą marmuru, drewnianymi meblami oraz akcentami złota.
Wzór jodełki to element, którego nie może zabraknąć w projektach opartych na wyjątkowo ciekawych i oryginalnych konceptach. Ze względu na wysokie walory estetyczne, klepki Kaczkan idealnie wpisują się w to założenie. Najwyższa jakość surowca, innowacyjna technologia produkcji oraz odpowiednie wykończenie przekładają się natomiast na wysoką trwałość i wytrzymałość klepek, a także ich szybki i łatwy montaż. Produkty mogą być użytkowane od razu po ułożeniu, a także stosowane na ogrzewaniu podłogowym.
Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl
Nadesłał:
E.C.H.O. Communications
|